Obróbka strumieniowa z zastosowaniem ścierniwa szklanego
Usługi

Obróbka strumieniowa z zastosowaniem ścierniwa szklanego

Obróbka strumieniowa to proces technologiczny, w którym stosowane jest sprężone powietrze oraz ścierniwo. Ścierniwa przeznaczone do obróbki strumieniowej są bardzo różne. Obecnie chętnie sięga się po granulat szklany. Szkiełkowanie, bo taką nazwę nosi obróbka strumieniowa przy pomocy ścierniwa szklanego, ma bardzo szerokie zastosowanie.

Jakie możliwości daje szkiełkowanie?

Szkiełkowanie to obróbka mechaniczna, która ma bardzo szerokie zastosowanie. Szkiełkowanie można wykorzystać do oczyszczania powierzchni wykonanych z różnych materiałów. Wyjątkowo często czyszczenie strumieniowo ścierne wykorzystuje się do czyszczenia elementów metalowych. Można zastosować do czyszczenie elementów wykonanych z aluminium, stali nierdzewnej oraz chromowanej. Stosowane jest do czyszczenia kadłubów statków, zbiorników wykorzystywanych w branży spożywczej, felg aluminiowych oraz różnego rodzaju kruchych, miękkich i cienkich elementów.

Czy obróbka strumieniowa ma zastosowanie tylko do metali?

Obróbka strumieniowo ścierna ma zastosowanie do oczyszczania nie tylko elementów metalowych. Można ją zastosować także do czyszczenia elewacji. Obróbka strumieniowo ścierna doskonale radzi sobie z usunięciem ze ścian graffiti. Może zostać wykorzystana także do zdobienia szkła, matowienia porcelany, renowacji fasad drewnianych i murowanych budynków. Jest metodą stosunkowo tanią i bezpieczną. Szklane ścierniwo nie zawiera ołowiu. Co więcej, można używać go wielokrotnie.