Jak wybrać generalnego wykonawcę budowlanego i tego nie żałować?
Budowa i remont

Jak wybrać generalnego wykonawcę budowlanego i tego nie żałować?

Bez względu na to, jak skomplikowana jest przygotowana przez nas inwestycja, z pewnością przyda nam się czuwający nad nią generalny wykonawca budowlany. Choć jednak współpraca z nim ma wiele zalet, nie wszystkie osoby odpowiedzialne za generalne wykonawstwo inwestycji budowlanych są w jednakowym stopniu godne zaufania. Jak zatem nawiązać współpracę z osobą, która będzie naszym wsparciem, a nie kolejnym pracownikiem, któremu nieustannie należy patrzeć na ręce? Zadanie z pewnością okaże się łatwiejsze, jeśli będziemy stosować się do kilku zasad.

Zasady wyboru generalnego wykonawcy budowlanego

Generalne wykonawstwo inwestycji zawsze jest promowane jako rozwiązanie wygodne i sprawdzone. Jeszcze przed nawiązaniem współpracy z konkretną osobą, dobrym pomysłem będzie z pewnością sprawdzenie opinii, jaką się ona cieszy. Nie o każdym generalnym wykonawcy budowlanym dotychczasowi klienci wypowiadają się pozytywnie. Na szczęście, zarówno mniej, jak i bardziej korzystne opinie bez trudu znajdziemy w Internecie. Warto też pamiętać, że wtedy, gdy w grę wchodzi generalne wykonawstwo hale stalowe nie ma pytań nieważnych albo mało istotnych. Należy interesować się nie tylko tym, czy firma nie miała problemu z dotrzymywaniem terminów. Przyda nam się także wiedza na temat tego, czy generalny wykonawca budowlany sam nie wymagał pilnowania.

Umowa z generalnym wykonawcą

Generalny wykonawca budowlany przeważnie ma przygotowany własny wzór umowy. Często jest to spore ułatwienie, pamiętajmy jednak, że wcale nie musimy godzić się na zaproponowane przez niego brzmienie wszystkich paragrafów. Jeśli wydaje się nam, że przyda się zmiana, nie obawiajmy się przed jej dokonaniem. Mówimy przecież o inwestycji, na której powodzeniu właśnie nam powinno zależeć.