Czym jest obróbka strumieniowa?
Usługi

Czym jest obróbka strumieniowa?

Obróbka mechaniczna może odbywać się różnymi metodami. Jedną z nich jest obróbka strumieniowa ścierna. Często używa się też po prostu nazwy obróbka strumieniowa.

Obróbka strumieniowa: na czym polega?

Obróbka strumieniowa to rodzaj obróbki, w której niezbędne jest użycie strumienia sprężonego powietrza. Służy do bardzo dokładnego oczyszczania różnych powierzchni. Jako materiał ścierny stosuje się bardzo różne materiały. Jednym z nich jest granulat szklany. Obróbka strumieniowa ścierna jest powszechnie stosowana w wielu branżach. Znajduje zastosowanie w przypadku elementów wykonanych z różnych materiałów. Czyszczenie strumieniowo ścierne pozwala na bardzo dokładne usunięcie różnego rodzaju zabrudzeń czy resztek farb. Sprawdza się zarówno w przypadku nowych, jak i starych elementów poddawanych renowacji.

Jakie są zalety szkiełkowania?

Szkiełkowanie wyjątkowo dobrze sprawdza się w przypadku elementów, które zostały wykonane z aluminium. Nic więc dziwnego, że wykorzystują właściciele warsztatów samochodowych i zajmujących się detailingiem aut. Szkiełkowanie to bowiem metoda, która świetnie sprawdza się w przypadku renowacji aluminiowych felg. Czyszczenie strumieniowe ścierne to metoda, którą można wykorzystać również do czyszczenia elementów, które zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Obróbka strumieniowa sprawdza się nie tylko do czyszczenia. Sprawdza się też do nadawania różnym powierzchniom walorów dekoracyjnych.