Ekologiczna hodowla drobiu na własne potrzeby
Handel

Ekologiczna hodowla drobiu na własne potrzeby

Kiedy mieszkamy na wsi, naturalnym czynnikiem jest posiadanie przydomowego ogródka a także hodowli niewielkiej ilości kur, dzięki którym możemy mieć swoje jajka i zdrowe mięso na rosół. W tym celu warto zaopatrzyć się w karmidła dla kur, dzięki którym nieco usprawnimy sobie pracę przy hodowli.

Szczególnie gdy hodowla kur nie jest naszym jedynym zajęciem, a oprócz tego mamy inną pracę zawodową, powinniśmy usprawnić karmienie kur, aby wystarczyła jedna wizyta w kurniku dziennie. Dlatego właśnie warto zainwestować nawet w najprostsze karmniki dla kur i zyskać komfort i wygodę łatwego karmienia.

Ekologiczne jajka każdego dnia

Decydując się na hodowlę nawet niewielkiej ilości kur, możemy wiele zyskać. Po pierwsze będziemy mieli ekologiczne jajka każdego dnia, a smaczne i zdrowe jajka to podstawa każdego śniadania. Warto wykorzystać fakt że mieszka się na wsi i zorganizować sobie nawet niewielki kurnik, zakupić małe kurczaki i zająć się ich hodowlą.

Jakie karmidła wybrać do przydomowej hodowli?

Wybierają przydomową ekologiczną hodowlę kur, warto zastanowić się jak duże karmidła dla drobiu będą nam potrzebne. Szczególnie gdy mamy więcej niż jedną zagrodę, a w jednej z nich znajdują się tylko noski, przydadzą się karmidła dla kur niosek, które są nieco inaczej zbudowane od tradycyjnych.

To właśnie cylindryczne karmidła są najpopularniejsze na rynku i najchętniej kupowane przez hodowców amatorów. Po czasie, gdy nasza hodowla się rozrośnie, będziemy mogli pomyśleć o automatycznym systemie karmienia kur.

Czyszczenie karmideł ma znaczenie

Istnieje jeszcze jedna ważna kwestia w hodowli kur, zwykłe stożkowe karmidła trzeba regularnie czyścić, aby nie stracić na paszy oraz zawsze mieć zachowaną czystość w ekologicznym kurniku przydomowym.