Budowa i remont

Poznaj trzy największe zalety paneli na podczerwień

Promienniki podczerwieni to rozwiązania stosunkowo nowe. Mimo to coraz częściej możemy spotkać je w polskich domach. Czas zadać sobie więc pytanie o to, co sprawia, że coraz większa grupa naszych rodaków zaczyna stawiać na grzejniki IR. Nietrudno się domyślić, że nie ma tylko jednego powodu praktykowania takiego właśnie podejścia.

Po pierwsze – oszczędności

Wiele osób podchodzi z dużą ostrożnością do zapewnień, że ogrzewanie elektryczne może być tanie. Okazuje się jednak, że oszczędności, jakie są nam w stanie zagwarantować panele na podczerwień nie są wcale mitem. Na pierwszy plan wysuwa się to, że mamy do czynienia z rozwiązaniem gwarantującym stosunkowo niskie zużycie energii. Możemy jednak mówić także o niskich kosztach inwestycyjnych oraz niemal zupełnym braku tych, które wiązałyby się z późniejszą eksploatacją oraz serwisem. Osoby ceniące sobie oszczędności docenią i to, że nie ma tu mowy o stratach ciepła związanych ze spalaniem energii. Jakby tego było mało, grzejniki na podczerwień można zainstalować samodzielnie.

Po drugie – ekologia

Także osoby poważnie myślące o naszej planecie doceniają to, jak wiele może jej dać stosowanie paneli elektrycznych. Tu na pierwszy plan wysuwa się brak spalania oraz idącej z nim w parze emisji zanieczyszczeń. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że nie ma też mowy o awariach, które byłyby szkodliwe dla środowiska.

Po trzecie – zdrowie

Energia elektryczna to ciągle najzdrowsze ze źródeł ciepła, z jakimi możemy mieć do czynienia. Zapewnia najwyższy komfort cieplny, a jednocześnie wspiera zarówno reumatyków, jak i alergików. Naukowcy nie mają też wątpliwości, że jest to energia zdrowa dla dzieci, zwłaszcza gdy te uwielbiają zabawy na podłodze.