Wybierz najlepsze karmidła dla drobiu
Handel

Wybierz najlepsze karmidła dla drobiu

Jeżeli posiadasz własne gospodarstwo rolne, a dodatkowo jesteś hodowcą kur i innego ptactwa hodowlanego, sprawdź jakie są najlepsze karmidła dla kur. W zależności od systemu chowu oraz ilości posiadanych zwierząt, potrzebne są karmniki dla kur oraz ich odpowiednia ilość.

Także rodzaj podawanej zwierzętom paszy wskakuje na to jakich karmników powinniśmy użyć. Jeżeli mamy własny chów przydomowy, nie będziemy potrzebowali nowoczesnych technologicznie karmideł, w takiej sytuacji wystarczą nam zwykłe karmidła stojące, dzięki którym pasza dla kur będzie znajdowała się w jednym miejscu, a kury nie będą jej rozsypywać na ziemię.

Różnego rodzaju karmidła dla drobiu

Na rynku możemy znaleźć różnorodne karmidła dla drobiu i tylko specjalistyczna wiedza na ich temat pozwala nam dokonać właściwego wyboru. Także poidła dla drobiu powinny znajdować się w każdym gospodarstwie, aby ptactwo hodowlane mogło w każdym momencie podejść, napić się i najeść pożywnej karmy.

W zależności od tego czy jest to pasza sypka czy wilgotna, możemy zdecydować się na korytka albo zasypowe i tradycyjne stożkowe karmidła dla kur. Nawet jeżeli masz tylko kilka kur na podwórku, takie poidło i karmidło sprawia, że obsługa tych zwierząt jest o wiele przyjemniejsza.

Regularne czyszczenie karmideł ma znaczenie

Niezależnie od tego czy mamy kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt kur, czy stosujemy stożkowe czy większe korytkowe karmidła dla kur niosek, musimy pamiętać o ich regularnym czyszczeniu. Nie czyszczone i zaschnięte karmidła powodują, że więcej paszy się marnuje, a zwierzęta wysypują nadmiar jedzenia nawet ze specjalnie do tego przeznaczonego pojemnika. Mimo pracy przy czyszczeniu karmideł, doskonale sprawdzają się w niewielkich gospodarstwa hodowlanych.