Poznaj najpopularniejsze kaski damskie na motocykl
Motoryzacja

Poznaj najpopularniejsze kaski damskie na motocykl

Czy kask motocyklowy damski jest rozwiązaniem mającym do spełnienia jedynie funkcję dekoracyjną? Nawet jeśli wiemy, że takie przekonanie nie ma nic wspólnego ze stanem faktycznym, nie możemy oprzeć się wrażeniu, że wiedza na temat rodzajów kasków i ich charakterystycznych cech, nie jest wystarczająca. Problem jest szczególnie poważny, gdy w grę wchodzą kaski dla kobiet. Nawet liczący się producenci często zdają się przecież zapominać, że kask damski na motor nie powinien charakteryzować się jedynie intensywnie różowym odcieniem.

Typy kasków na motocykl

Dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być to, że to integralny kask damski motocyklowy jest tym, który cieszy się największą popularnością. To przykład modelu pełnego charakteryzującego się tym, że jego skorupa jest jednym elementem. Kask integralny dokładnie osłania całą twarz. Ten jego atut daje zresztą o sobie znać nie tylko w sytuacji zagrożenia. Mówimy o rozwiązaniach, które nie mają sobie równych także podczas jazdy w deszczu lub w wietrzny, pochmurny dzień.

Także wersja otwarta cieszy się jednak dużą popularnością jako kask na motor damski. Owszem, pozostawia ona spora część twarzy bez ochrony, generuje jednak zdecydowanie mniej hałasu niż kask integralny. Kask tego typu jest często reklamowany jako ten, po który dobrze jest sięgać, jeśli nie przepada się za bardzo szybką jazdą. Dobra wentylacja zwiększa radość z przejażdżki, a sam kask kusi niską ceną.

Gdzie kupić kask na motocykl?

Przez lata słyszeliśmy o tym, że kask może być albo dobry, albo tani. Dziś, na szczęście, mamy możliwość znalezienia rozwiązania spełniającego oba wymogi. Warto go poszukać przede wszystkim w Internecie, nie zapominając o tym, że naprawdę dobre może być przede wszystkim rozwiązanie markowe.