Jak znaleźć idealny kask dla motocyklistki?
Motoryzacja

Jak znaleźć idealny kask dla motocyklistki?

Choć jazda na motocyklu nie jest już kojarzona jedynie z mężczyznami, kask motocyklowy damski nadal sprawia wrażenie rozwiązania, któremu nie poświęca się uwagi, na jaką zasługuje. Czy oznacza to, że osoba, której marzy się kask damski na motor jest skazana na popełnianie błędów i uczenie się na nich? Na szczęście, wcale nie mamy do czynienia ze scenariuszem, który musi się spełnić.

Rodzaje kasków motocyklowych damskich

Jeszcze zanim zaczniemy zastanawiać się nad tym, czym powinien charakteryzować się konkretny kask na motor damski, powinniśmy zwrócić uwagę na to, że w sprzedaży dostępnych jest co najmniej kilka ich rodzajów. Najpopularniejsze ciągle pozostają tak zwane kaski integralne, można jednak zaopatrzyć się również w otwarty motocyklowy kask damski, a także w kaski szczękowe i crossowe. Każda z grup ma spore grono swoich zwolenniczek. Szybko, można jednak zauważyć, że to integralny kask damski motocyklowy jest tym, który zdaje się wzbudzać szczególnie duże zainteresowanie.

Zalety kasków integralnych

Tym, co sprawia, że to integralny kask motocyklowy damski jest tym, który wydaje się cieszyć największym powodzeniem, jest przede wszystkim charakterystyczna dla niego uniwersalność. Jego budowa jest taka sama, jak budowa kasku męskiego, popularność sprawia jednak, że bez trudu można znaleźć ten, który odpowiada mniej oczywistym rozmiarom. Kobieca rozmiarówka zaczyna się od rozmiaru XS, nawet filigranowa motocyklistka nie musi więc obawiać się, że wejdzie w posiadanie kasku, który nie zapewni jej maksimum ochrony. Integralny kask motocyklowy damski zwraca też na siebie uwagę ze względu na stosunkowo niewielką wagę. Zwiększa to komfort prowadzenia maszyny przez motocyklistkę.