Jak wysłać paczkę do Anglii po Brexicie?
Usługi

Jak wysłać paczkę do Anglii po Brexicie?

Osoby wysyłające paczki do Anglii po raz pierwszy od dłuższego czasu nie ukrywają, że mają powody do niepokoju. Zwykle doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wiele się zmieniło po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Nie mają przy tym pewności, czy tani, ale sumienny kurier do Anglii nie stał się jedną z ofiar Brexitu. Jak więc przedstawia się sytuacja?

Wysyłka paczek do Anglii to warto wiedzieć

Jeśli interesuje nas wysyłka paczki do Anglii przy pomocy jednej z firm kurierskich, nie musimy przejmować się formalnościami. Pod tym względem nie zmieniło się wiele. Owszem, pojawiła się konieczność przygotowania dokumentów celnych, osoba, którą interesuje paczka do Anglii nie musi jednak wykonywać tego obowiązku samodzielnie.

Bierze go na swoje barki firma kurierska, a podmiot zabiegający o zaufanie ze strony klientów nie zmusza ich do ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów związanych z takim rozwiązaniem. Oczywiście, nadając paczkę należy dość szczegółowo opisać jej zawartość. Firmy kurierskie zwykle wprowadzają jednak system podpowiedzi, dzięki któremu również to zadanie przestaje być skomplikowane.

Kwestie techniczne wysyłki paczek za granicę

Dobre firmy kurierskie nie ograniczają się jedynie do pomocy przy wypełnianiu dokumentów celnych. Wprowadzają także szereg innych ułatwień przyczyniających się do tego, że korzystanie z ich oferty jest intuicyjne. Każda stara się kusić przy tym nieco innymi rozwiązaniami. Samo ubezpieczenie paczki jest już normą.

Nie powinniśmy być jednak zaskoczeni tym, że opłatę możemy uiścić w zależności od indywidualnych potrzeb nie tylko w złotówkach i w funtach, ale i w euro. Czas dostawy przeważnie zamyka się w siedmiu dniach roboczych, choć można go przyspieszyć za dodatkową opłatą.

Jak wysłać paczkę do Anglii po Brexicie?
Usługi

Jak wysłać paczkę do Anglii po Brexicie?

Gdy Wielka Brytania opuściła Unię Europejską, wysłanie paczki do Anglii stało się nieco trudniejsze niż miało to miejsce wcześniej. Owszem, obie strony starają się, aby rozłam był możliwie jak najmniej uciążliwy dla zwykłych ludzi. Kurier do Anglii musi jednak liczyć się z dość istotnymi zmianami przepisów. Oczywiście, nie oznacza to, że wysyłka paczki do Anglii przestała być możliwa. Nadal nie brakuje firm świadczących swoje usługi w tym zakresie. Co więcej, paczki do Anglii wbrew obawom wielu osób nadal mogą szybko docierać do celu.

Wysyłanie paczek do Anglii krok po kroku

Jeśli zależy nam na tym, aby paczka do Anglii dotarła nie tylko szybko, ale również w dobrym stanie, zwróćmy uwagę przede wszystkim na to, czym charakteryzuje się oferta kolejnych dostawców. Korzystanie z usług konkretnej firmy tylko dlatego, że wysyłka paczek do Anglii jest tania, nie jest zjawiskiem rzadkim. Jeśli jednak zależy nam na szybkości i bezpieczeństwie transportu, może być działaniem obarczonym niepotrzebnym ryzykiem.

Przed wysyłką warto też zapoznać się z zasadami obowiązującymi w danej firmie. Wspomniane już zmiany przepisów sprawiają, że nie wszystkie paczki do Anglii są przyjmowane przez firmę kurierską. Lepiej wcześniej sprawdzić odpowiednie zapisy regulaminu niż później narażać odbiorcę na kontakt z urzędem celnym.

Nie tylko cena na co zwracać uwagę?

Jeśli wysoko cenimy sobie jakość obsługi, przed wysłaniem paczki do Anglii upewnijmy się, że mamy do czynienia z firmą kurierską, która jest opisywana jako rzeczywiście solidna. Korzystajmy też z usług tych podmiotów, które nie zaniedbują swoich klientów. Warto wspomnieć choćby o możliwości śledzenia tego, gdzie w danym momencie znajduje się przesyłka, choć lista udogodnień oferowanych przez najlepsze podmioty jest znacznie dłuższa.