Zarządzanie bazami danych - jak to robić poprawnie?
Technologie

Zarządzanie bazami danych – jak to robić poprawnie?

Baza danych jest bardzo przydatna gdy chcemy zgromadzić informacje w jednym miejscu. Dzięki niej jesteśmy w stanie szybko dotrzeć do jakiegoś produktu czy informacji – w zależności od tego czego dotyczy baza i czego dokładnie szukamy. Żeby jednak rzeczywiście okazała się ona przydatna, trzeba umiejętnie nią zarządzać – należy użyć do tego stosownych narzędzi.

Korzystanie z odpowiednio przystosowanych platform może okazać się nieodzowne! Czym jest kod EAN i do czego służy wyszukiwarka kodów? Jak to może pomóc szybko dotrzeć do wybranych produktów?

Wyszukiwarka kodów EAN a baza produktowa

Kod EAN to unikalny i rozpoznawalny na całym świecie kod produktu, który jest jego numerem identyfikacyjnym. Można go określić również jako numer GTIN. To kod kreskowy, który najczęściej ma 13 cyfr. Do czego taki kod EAN służy? Pomaga w parowaniu produktów na kartach produktowych. Jest też konieczny przy sprzedaży na niektórych platformach. Jeśli ktoś prowadzi sklep internetowy, musi się posługiwać tego rodzaju kodami. Jest to konieczne – sprzedawca otrzymuje kody EAN od swoich dostawców.

Zarządzanie bazami danych i ich weryfikacja

Istnieje wiele dodatkowych narzędzi, pozwalających zarządzać bazami danych w sposób poprawny i szybki. Baza danych produktowych musi być jednak przede wszystkim poprawna. Żeby więc upewnić się, że baza produktowa wykorzystuje legalne kody GTIN można skorzystać z pomocy firm, które zajmują się ich weryfikacją. Online można też sprawdzić numer GTIN oraz pobrać bazę produktową. To oferta skierowana między innymi dla sklepów internetowych i stacjonarnych, sieci handlowych czy porównywarek cenowych.