Jakie wyposażenie się przyda do hodowli kur?
Handel

Jakie wyposażenie się przyda do hodowli kur?

Planujesz hodowlę kur na własnym podwórku? Sprawdź jak usprawnić hodowlę za pomocą właściwego wyposażenia. Mowa tutaj oczywiście o karmidłach i poidłach, które są obecnie niezbędne nawet w najmniejszych hodowlach drobiu. Warto zastanowić się jakie karmidła dla kur będą nam potrzebne i ile sztuk będziemy potrzebować w naszej hodowli.

Wszystko jest uzależnione od systemu chowu, a także ilości ptaków hodowlanych. Również rodzaj podawanej paszy ma wysokie znaczenie. W przypadku przydomowego chowu kur najlepsze będą oczywiście stożkowe karmidła, są one nie tylko najtańsze, ale również najprostsze w użytkowaniu. Wystarczy wsypać odpowiednią ilość paszy do karmidła i gotowe.

Co to jest chów przydomowy i ekologiczny?

Decydując się na chów kilku sztuk ptactwa hodowlanego, zwykle nie będziemy potrzebować automatycznych systemów nawadniających czy karmiących. Tutaj wystarczą zwyczajne karmniki dla kur, dzięki którym będziemy mogli ułatwić sobie nieco prace przy pielęgnowaniu i karmieniu kur i innych ptaków hodowlanych. Zanim zakupimy odpowiednie urządzenia, powinniśmy zapoznać się z wiedzą o hodowli ptactwa grzebiącego oraz poradzić kogoś, kto ma większą wiedzę.

Na początek zacznijmy od małej hodowli

Kiedy dopiero zaczynamy swoją przygodę z hodowlą kur, zacznijmy od kilku sztuk. Dla nich specjalnie możemy zakupić proste stożkowe karmidła dla drobiu, dzięki którym raz wsypana pasza wystarczy im aż do wieczora. Jeżeli oddzielnie znajdują się kury nioski, możemy wyposażyć się także w karmidła dla kur niosek, które umieścimy w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu.

Na początek nie musimy wydawać dużej ilości pieniędzy, wystarczy zakup najprostszych karmideł i poideł. Z czasem będziemy mogli zmienić sprzęt na bardziej wymagający.