Omówienie i zastosowanie frezowania
Przemysł

Omówienie i zastosowanie frezowania

Frezowanie CNC to rodzaj obróbki skrawaniem, w którym ruch obrotowy jest wykonywany przez narzędzie, a ruch posuwowy wykonywany jest albo przez narzędzie, albo przez produkt, który podlega obróbce. Dodatek CNC wskazuje na sterowanie numeryczne. Jest to skrót od słów Computerized Numerical Control i chodzi tu o układ sterowania numerycznego, który został wyposażony w mikrokomputer.

Istnieje możliwość jego zaprogramowania w taki sposób, żeby czuwał nad przebiegiem całego procesu. W ten sposób może przebiegać mnóstwo procesów – nie tylko frezowanie CNC, ale też na przykład toczenie CNC. W tekście chcemy jednak omówić proces frezowania. Do czego się ono przydaje?

Zalety frezowania CNC

Obróbka metali jest istotna w wielu sytuacjach. Dzięki maszynom, które potrafią ukształtować metale w odpowiedni sposób mogą powstać wyspecjalizowane maszyny, które pomagają ludziom tak w życiu codziennym, jak w szczególnych chwilach. Frezowanie CNC to obróbka skrawaniem, polegająca na obrabianiu nieruchomego przedmiotu, dostosowując go do danych preferencji i wymagań. Frezowanie sterowane numerycznie pozwala na uzyskiwanie nawet bardzo skomplikowanych kształtów. Poza tym materiał jest obrabiany z dużą precyzją. To szansa na ograniczenie zużycia materiału.

Szerokie zastosowanie frezowania 

Frezowanie CNC to jedna z metod obróbki skrawaniem, która znajduje szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Z tej metody korzysta między innymi branża przemysłu ciężkiego, chemicznego, spożywczego, czy też branża reklamowa. Warto wiedzieć, że istnieją też specjalne, większe maszyny przeznaczone do obróbki przedmiotów wielkogabarytowych. Informacje na temat ofert związanych z frezowaniem CNC można bez trudu znaleźć online.