Fotowoltaika - poznajmy ją bliżej
Budowa i remont

Fotowoltaika – poznajmy ją bliżej

Tradycyjne sposoby pozyskiwania energii elektrycznej powoli zastępowane są metodami alternatywnymi. Wynika to przede wszystkim z naszej rosnącej świadomości dotyczącej konieczności ochrony środowiska naturalnego. Najlepszym przykładem tego, jak w alternatywny sposób można pozyskiwać energię elektryczną jest fotowoltaika. Coraz częściej panele solarne można dostrzec na dachach naszych domów. Zobaczmy, jakie zalety mają instalacje fotowoltaiczne.

W trosce o środowisko

Fotowoltaika to rozwiązanie idealne dla wszystkich chcących zatroszczyć się o środowisko naturalne. Panele solarne pracują tak, że nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji środowiska. W trakcie działania panele fotowoltaiczne nie emitują szkodliwych gazów czy pyłów. Nie produkują również popiołu. Niewątpliwym atutem jest także to, że nie hałasują, co sprawia, że panele solarne zamontowane na dachu domu nie przeszkadzają jego mieszkańcom.

O czym pamiętać, decydując się na panele solarne?

Decydując się na panele solarne, warto pamiętać, że ich montaż nie wiąże się na ogół z koniecznością przeprowadzania jakichkolwiek przeróbek dachu. Nie jest wymagane jego wzmocnienie. Aby wykonać instalacje fotowoltaiczne, nie jest wymagane pozwolenie na budowę. Panele solarne można montować nie tylko na dachu, ale również na gruncie, jeśli z jakiegoś powodu (na przykład z uwagi na ekspozycję) montaż na dachu nie jest możliwy.

Fotowoltaika zyskuje coraz więcej zwolenników. Instalacje fotowoltaiczne sprawdzają się doskonale, zapewniając użytkownikom niezależność od dostawcy energii elektrycznej.