Biologizacja to niezupełnie całkiem nowe podejście do rolnictwa. Polega ona między innymi na ograniczeniu stosowania nawozów sztucznych na rzecz naturalnych. Certyfikacja rolnictwa regeneratywnego przyznaje niezależna jednostka certyfikacyjna.
W czym pomaga certyfikacja rolnictwa?
Sama biologizacja rolnictwa przynosi wiele korzyści zarówno rolnikom, jak i konsumentom. Certyfikacja rolnictwa regeneratywnego jest potwierdzeniem, że w gospodarstwie stosowano biologizację. To proces produkcji żywności, który poprawia jakość gleby, ogranicza emisję dwutlenku węgla i zwiększa plony.
Certyfikacja biologizacji rolnictwa jest ogromną szansą dla polskich rolników. Certyfikacja rolnictwa regeneratywnego otwiera im bowiem drogę do dodatkowych środków finansowych. Co ważne, rolnicy, których interesuje biologizacja ich gospodarstwa rolnego oraz certyfikacja rolnictwa regeneracyjnego nie muszą obawiać się wysokich kosztów z tym związanych.
Droga do zrównoważonego rolnictwa
Celem, który stawia przed sobą certyfikacja biologizacji rolnictwa jest przede wszystkim dążenie do tego, aby wytwarzana żywność była naprawdę bardzo wysokiej jakości. Nadrzędnym celem, który stawia przez sobą certyfikacja rolnictwa regeneracyjnego jest potwierdzenie, że produkcja rolna odbywała się z poszanowaniem powietrza, gleby oraz wody.
Biologizacja rolnictwa stosowana jest na razie w Polsce na niewielką skalę. Dotykające nas zmiany klimatu mogą jednak sprawić, że biologizacją zainteresuje się większość rolników.